hakkimizda KURULUŞ ÖYKÜMÜZ

EGEKARBON PAZARLAMA firması Fransız CARBON LORRAİNE firmasındaki 10 yıllık Ege Bölge Teknik- Satış Müdürlüğü görevinden sonra 1999 yılında Sn. ECE TOKMAKOĞLU tarafından İzmir 'de kurulmuştur.
CARBON GRAFİT sektöründe Dünya genelinde 25 den fazla noktada üretim tesisi ve yaygın Temsilcilikleri bulunan Sektörün de Dünya lideri SGL GROUP – THE CARBON COMPANY 'nin Türkiye de faaliyet gösteren lider SKC KARBON SAN TİC LTD şirketinin EGE- AKDENİZ BÖLGE TEMSİLCİSİ ve BÖLGE DİSTRİBİTORLÜĞÜ DEVAM ETMEKTEDİR.

BÜYÜME ADIMLARIMIZ

Firmamız; 2009 yılında bir atılım yaparak yeni bir faaliyet alanında da hizmete başlamıştır. TEBA ve ŞENOCAK Holding de toplam 17 yıllık Tecrübesi, Bilgi Birikimi, Sektörün kendisine duyduğu güven ve Teknik Donanımı ile Makina Mühendisi Sn. AYKUT TOKMAKOĞLU tarafından Teknik Servis Hizmetleri departmanını kurmuştur.
Yurt içinde SATIŞ SONRASI SERVİS HİZMETLERİ dalın da Danışmanlık, Hizmet, Uygulama, Yedek-Parça konularında İzmir de merkez ofisimizde konusunda donanımlı, genç, dinamik, çözüm odaklı Üniversite ve Yüksekokul mezunu teknik ekibimiz ile soğutma ve iklimlendirme hizmetlerinde faaliyet göstermektedir.

2014 YILINDA GELDİĞİMİZ NOKTA

EGEKARBON ve EGEKARBON TEKNİK SERVİS markamız ile Yurt genelinde Beyaz Eşya ve ticari tip soğutucu Üretici Firma markalarından bağımsız Teknik Servis Hizmeti verilmektedir. Firmamız bu hizmetini 7/24 saat çalışmakta olan Çağrı Merkezimiz ile 444 55 36 ve Türkiye genelinde 240 yetkili servis noktamız ile gerçekleştirmektedir. Her geçen gün hizmet ağına katılan İthalatçı, meşrubat ve içecek üreticisi kurumsal firmalar, Beyaz Eşya Üretici Firmaları ile daha fazla güçlenerek hizmetine devam etmektedir.
Türkiye'de bir ilki başararak Meşrubat ve Bira sektöründe kullanılan PREMIX ve POSTMIX cihazların yerinde Bakım Onarım hizmetini vermenin farklı gururunu yaşamaktayız.
EGEKARBON PAZARLAMA, METALÜRJİ, KİMYA, ENERJİ ÜRETİMİ, ÇİMENTO,TEKSTİL, KAĞIT, GIDA, VS.... gibi birçok Özel ve Kamu Sanayi Kuruluşlarına Danışmanlık, Satış & Pazarlama, İmalat, Yurt Dışından Malzeme Tedariki ve Soğutucu ithalatı , Sanayi-Ticaret Bakanlığı , TSE gibi kurumlardan alınacak özel izin ve hizmet belgelerine ait danışmanlık hizmeti dahilinde bir çok konuda faaliyet göstermektedir.
2014 yılı başlarında faaliyet yelpazemizi 2 farklı adım atarak genişlettik.
Bunlardan ilki elektronik termostat kontrol sistemlerinde dünya devi INGLIZ FİRMASI ELSTAD IN TÜRKİYE DİSTRİBUTÖRLÜĞÜ nu alarak ürün yelpazemizi genişlettik.
İkinci adımımız ise AİRFEL bayiliği ve DAIKIN İzmir bölge yetkili servisliğini alarak klima sektörüne adım attık.